Достапни линкови

Научник против Земан на претседателските избори во Чешка


Научник против Земан на претседателските избори во Чешка
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

Чешкиот претседател Милош Земан е во трка за уште пет години во Прашкиот замок. Неговиот противкандидат Јиржи Драгош пред вториот круг избори предупредува дека тој може да ја завлече земјата кон Исток.

Категории

XS
SM
MD
LG