Достапни линкови

Загинати во протестите во Иран


Загинати во протестите во Иран
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Во Иран продолжуваат демонстрациите кои почнаа во минатиот четврток. Досега загинаа повеќе од десет луѓе во овој најголем бран немири од 2009 година, кога голем број луѓе излегоа на улиците за да го осудат реизборот на тогашниот претседател Махмуд Ахмадинеџад.

Категории

XS
SM
MD
LG