Достапни линкови

Протест против Казандол - „рудникот на смртта“


Неколку десетини граѓани организирани преку социјалните мрежи денеска излегоа на протест пред владата во Скопје против изградбата на рудникот Казандол во Валандово, или како што велат, рудникот на смртта.

XS
SM
MD
LG