Достапни линкови

Протест против Казандол - „рудникот на смртта“


Протест против Казандол - „рудникот на смртта“
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:51 0:00

Неколку десетини граѓани организирани преку социјалните мрежи денеска излегоа на протест пред владата во Скопје против изградбата на рудникот Казандол во Валандово, или како што велат, рудникот на смртта.

Категории

XS
SM
MD
LG