Достапни линкови

Висок претставник на ОН во посета на Северна Кореја


Генералниот потсекретар на ОН за политички прашања Џефри Фелтман

Генералниот потсекретар на ОН за политички прашања Џефри Фелтман од денеска до петок ќе престојува во ретка посета на Северна Кореја по покана од Пјонгјанг во текот на која ќе бидат разгледаат поголем број политички теми од заеднички интерес. Портпаролот на Обединетите нации Стефан Дижарик одби да соопшти дали Фелтман ќе разговара со домаќините за можна посета на генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш на Северна Кореја.

XS
SM
MD
LG