Достапни линкови

Флин ќе соработува со истрагата за руското мешање во изборите во САД


Флин ќе соработува со истрагата за руското мешање во изборите во САД
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Поранешниот советник за национална безбедност на Белата куќа Мајкл Флин ќе соработува со специјалниот обвинител во истрагата за можен заговор меѓу изборниот штаб на претседателот Доналд Трамп и Русија на ланските претседателски избори, пишува весникот „Њујорк тајмс“.

XS
SM
MD
LG