Достапни линкови

СДСМ ја прослави изборната победа


Симпатизери на СДСМ по полноќ се собраа пред Владата да ја прослават победата на локалните избори. Претседателот на партијата Зоран Заев пред насобраните порача дека завршила ерата на локални шерифии дека имаат голема обврска.

XS
SM
MD
LG