Достапни линкови

СДСМ прогласи победа, ВМРО-ДПМНЕ се жали на нерегуларности


СДСМ прогласи победа во повеќето општини во Македонија. ВМРО-ДПМНЕ, пак, обвини за нерегуларности во изборниот процес и на денот на гласањето.

Категории

XS
SM
MD
LG