Достапни линкови

Локални избори со национален предзнак


Локални избори со национален предзнак
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

На шестите локални избори во Македонија, граѓаните можат да се изјаснат за 260 кандидати за градоначалници и 6.627 кандидати на 372 листи за советници. Овие избори се тест за популарноста на новата влада предводена од Социјал - демократите на Зоран Заев.

Категории

XS
SM
MD
LG