Достапни линкови

Тетовчани бараат градоначалник кој ќе ги спаси од загадување


Тетовчани бараат градоначалник кој ќе ги спаси од загадување
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:05:06 0:00

Во градот под Шара со исклучителен потенцијал за планински туризам отпадот се фрла на сите страни. На секои 150 метри пред селата има диви депонии. Има преубави села а кога ќе стигнете таму гледате фришидери кеси и друг отпад, велат жителите.

Категории

XS
SM
MD
LG