Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура ќе се движи од шест до 17, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи од 28 до 34 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со слаб ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од 12 до 33 степени.

XS
SM
MD
LG