Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од четири до 15, а дневната од 29 до 35 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7. Во Скопје слично време, сончево со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се сушти до 12, а дневната ќе се искачи до 34 степени.

XS
SM
MD
LG