Достапни линкови

Путин го назначи Анатоли Антонов за амбасадор во САД


Анатоли Антонов

Рускиот претседател Владимир Путин го назначи Анатоли Антонов, за амбасадор на земјата во САД. 62 годишниот Антонов е ветеран дипломат и служел во министерствата за одбрана и за надворешни работи на Русија. Тој ќе го замени Сергеј Кислијак, кој од 2008 година беше на функцијата.

XS
SM
MD
LG