Достапни линкови

Во Шарлотсвил растат тензиите


Разбеснети демонстранти ја прекинаа прес конференцијата на Џејсон Кеслер, организаторот на десничарскиот митинг во Шарлотсвил. До ова дојде откако во саботата едно лице со автомобил прегази една жена на протестите во овој град.

XS
SM
MD
LG