Достапни линкови

Времето денеска: сончево и многу топло


Во Македонија ќе биде сончево и многу топло. УВ индексот ќе има вредност 9. Утринската температура ќе се движи од 14 до 22 степени, а дневната температура ќе се движи 32 до 40 степени. Времето во Скопје ќе биде сончево и многу топло. Утринската температура ќе достигне до 20, а дневната до 40 степени.

XS
SM
MD
LG