Достапни линкови

Пожар во хотел во Кемер, евакуирани 400 лица


Силен пожар избувнал во хотел со пет ѕвездички во турското летувалиште Кемер на Средоземното Море, јави ТАСС, повикувајќи се на телевизијата „ХаберТурк“. Евакуирани биле најмалку 400 лица.

„ХаберТурк“ соопштува дека пожарот избувнал околу 8.00 часот, во кујната на хотелот, чие име не се соопштува.

XS
SM
MD
LG