Достапни линкови

Руски список на непожелни претставници на Црна Гора?


Премиерот на Црна Гора Душко Марковиќ

Премиерот на Црна Гора Душко Марковиќ изјави дека Москва имала таен список на црногорски официјални претставници на кои им е забранет влез во Русија поради придружувањето на Подгорица во западните санкции поради Украина. Претходно медиумите во Црна Гора јавија дека Марковиќ бил еден од оние на списокот. „Тоа нема да не одврати од нашата прозападна политика“ изјави Марковиќ.

XS
SM
MD
LG