Достапни линкови

Времето денеска: сончево и потопло


Во Македонија ќе биде сончево и потопло, со мала до умерена облачност со појава на краткотраен умерен дожд на југот и со слаб ветер од североисточен правец. Температурата ќе се движи од 19 до 27 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 26 степени.

XS
SM
MD
LG