Достапни линкови

Ден по насилствата во Собрание


Ден по насилствата во Собрание
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

Со полна опрема полицијата денеска го обезбедува Собранието. Безбедносната состојба во централното градско подрачје сега е нормализирана велат од МВР. Но министерот за внатрешни работи Агим Нухиу посочи дека директорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков е одговорен што МВР задоцнето реагираше.

Категории

XS
SM
MD
LG