Достапни линкови

Шок бомби за растерување на демонстрантите пред Собранието


Шок бомби за растерување на демонстрантите пред Собранието
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:56 0:00

Полицијата со шок бомби се обидува да ги истера демонстрантите од Собранието, кои ја запоседнаа зградата по веста дека Талат Џафери е избран за собрансики спикер. Од МВР информираа дека до 20:43 часот биле евакуирани 30 пратеници.

Категории

XS
SM
MD
LG