Достапни линкови

Заев во крв, пратениците од СДСМ и други нападнати во Собранието


Заев во крв, пратениците од СДСМ и други нападнати во Собранието
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и уште неколкумина други, се повредени, откако демонстрантите од иницијативата „За заедничка Македонија“ и маскирани лица упаднаа во Собранието и ги нападнаа пратениците од владејачкото мнозинство. Не беа поштедени ни новинарите и камерманите.

Категории

XS
SM
MD
LG