Достапни линкови

И денеска протест „За заедничка Македонија“


Паркирани камиони пред Владата, пред почетокот на маршот

Пред малку започна протестот на граѓанската иницијатива за „Заедничка Македонија, со вообичаената маршрута од Владата, преку канцеларијата на претседателот Ѓорге Иванов во центарот на градот, до Собранието.

Ова е трет марш во третата недела на протестите на кои излегуваат илјадници луѓе во Скопје и во други градови на Македонија кои бараат повлекување на тиранската платформа и зачувување на унитарноста на земјата.

XS
SM
MD
LG