Достапни линкови

Протести пред ДИК - Нема да дозволиме да ни се украде победата


Протести пред ДИК - Нема да дозволиме да ни се украде победата
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ се собраа пред зградата на ДИК. Пратеникот Антонио Милошоски побара да им се признае победата или ДИК ќе се соочи со гневот на народот. Неговиот колега Илија Димовски нагласи дека нема да дозволат на зелена маса никој да им ја одземе победата.

Категории

XS
SM
MD
LG