Достапни линкови

Грција доби краткорочни олеснувања од еврозоната


Грција доби краткорочни олеснувања од еврозоната
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

Министрите за финансии на еврозоната се согласија на краткорочни мерки за редуцирање на грчкиот долг. Од друга страна кредиторите, вклучувајќи го и ММФ, беа предупредени од грчкиот министер за финансии Еуклид Цакалотос да не притискаат на реформи кои Атина ги нема одобрено.

Категории

XS
SM
MD
LG