Достапни линкови

Делегација на Европскиот парламент во Македонија


Прес-конференција на европратениците Едуард Кукан и Иво Вајгл, Скопје, 12.01.2016

Делегација на Европскиот парламент денеска ќе престојува во еднодневна посета на Македонија. Предвидено е европратениците Кнут Флекенштајн, Иво Вајгл и Едвард Кукан попладне во Скопје да имаат заедничка прес конференција.

XS
SM
MD
LG