Достапни линкови

Времето денеска сончево


Архивска фотографија- сончево време

Времето во Македонија ќе биде сончево и претежно тивко, со мала локална облачност. По одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност, особено претпладне. Температурата ќе се движи од 13 до 18 степени. Во Скопје ќе биде сончево и претежно тивко, со мала локална облачност. Температурата ќе достигне до 13 степени.

Продолжува периодот на сончево и релативно топло време со мала до умерена локална облачност. По одделни котлини ќе има појава на слаба магла и ниска облачност, особено во ноќните и претпладневните часови.

XS
SM
MD
LG