Достапни линкови

Почина Леонард Коен


Леонард Коeн

Леонард Коен, поетот чии песни беа дел од рок културата на многу генерации, почина на 82 годишна возраст, се наведува на неговата Фејсбук страница. „Со длабока тага ве известуваме дека легендарниот поет, текстописец и уметник, Леонард Коен почина", се вели во соопштението во кое не се изнесуваат детали за причината на неговата смрт.

XS
SM
MD
LG