Достапни линкови

Децата растат на нездрав воздух


Децата растат на нездрав воздух
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:08:26 0:00

УНИЦЕФ објави студија под наслов „Исчистете го воздухот за децата“ како предупредување на опасноста по развојот на децата од загадениот воздух. Македонија е една од земјите со најзагаден воздух.

XS
SM
MD
LG