Достапни линкови

Продолжува серијата земјотреси во Скопје, измерени 2,1 степен


Нов земјотрес со јачина од 2,1 степени според Рихтеровата скала се случи вечерва околу 22 часот во Скопје, покажуваат податоците на Сеизмолошката опсерваторија на Природно - математичкиот факултет во Скопје. Денеска имаше низа потреси во главниот град на Македонија и неговата околина, а најсилиниот беше во 15 и 10 часот со магнитуда од 5,3 степени.

XS
SM
MD
LG