Достапни линкови

Бошкоски апелира за подобри услови во затворите


Судењето за случајот „Ровер“ во кој обвинет е поранешниот министер за внатрешни работи Љубе Бошкоски повторно е одложено, оти на рочиштето не беа присутни сите обвинети. Бошкоски кој пред еден месец излезе од затвор за „Кампања“, денеска апелираше за подобрување на условите на затворениците. Следното рочиште е закажано за 12 септември.

XS
SM
MD
LG