Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе е движи од 13 до 21, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 30 до 38 степени. Во Скопје ќе биде сончево, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе достигне до 19, а дневната до 37 степени.

XS
SM
MD
LG