Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со локален краткотраен дожд. Ќе дува слаб, а попладне умерен западен и северозападен ветер. Минималната температура ќе биде од 5 до 12 степени, а највисоката дневна ќе се движи во интервалот од 16 до 25 степени. Во Скопје слично време со температура до 20 степени.

XS
SM
MD
LG