Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно. Попладне и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд кои на места ќе бидат поројни проследени со грмежи и засилен ветер, во форма на невреме. Се очекува да наврнат над 50 литри на метар квадратен. Температурата ќе се движи од 10 до 20 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 19 степени.

XS
SM
MD
LG