Достапни линкови

Утре состанок на ОН и Северна Кореја


Советот за безбедност на ОН на барање на САД утре ќе се сретне со претставници на Севрна Кореја, изјавија дипломати, откако државата тестираше два балистички проектили од среден дострел. И двата теста кои беа направени во вторникот не беа успешни, изјавија претставници на Јужна Кореја.

XS
SM
MD
LG