Достапни линкови

Шарена револуција низ улиците на Скопје


Со разни бои демонстрантите ги „украсија“ бараките на Град Скопје. Претходно со црвена боја го гаѓаа споменикот Воин на коњ и со шаблон се испишуваат графити „Шарената револуција“, на улици и на тараби во центарот на градот.

XS
SM
MD
LG