Достапни линкови

Стотици бегалци заглавени меѓу Македонија и Србија


Повеќе од 200 сириски бегалци се заглавени во меѓуграничниот појас меѓу Македонија и Србија, откако беше затворена таканаречената балканска бегалска рута.

XS
SM
MD
LG