Достапни линкови

Демократскиот сојуз одржува 5-ти конгрес


Демократскиот сојуз (ДС) денеска ќе го одржи 5. конгрес на кој како што е најавено треба да биде усвоена изборна програма за претстојните парламентарни избори. Партијата соопшти дека на Конгресот ќе се избере Централен совет од 80 члена и претседател на партијата и се очекува да присуствуваат над 800 делегати, гости и симпатизери.

XS
SM
MD
LG