Достапни линкови

Бранот мигранти нема да запре преку ноќ


Балканската рута е затворена, но тоа не го решава проблемот со мигрантите. Европа стравува од нов пролетен бран. Во Идомени на границата со Македонија и натаму има илјадници бегалци. (Заеднички проект на Радио Слободна Европа и Гласот на Америка)

XS
SM
MD
LG