Достапни линкови

Уставниот суд блокиран од „поддржувачи“


Пред зградата на Уставниот суд се собираат граѓани на повик на Стевчо Јакимовски, претседател на ГРОМ, за, како што е најавено, поддршка на уставните судии. Од сите страни на Судот се поставени тенди и практично неговите влезови се опколени со насобраните луѓе.

XS
SM
MD
LG