Достапни линкови

Судиите од „ тефтерчето“ да си дадат оставка


Стотици демонстранти пред Уставниот суд бараа оставки од 5-те уставните судии кои ја изгласаа иницијативата со која се разгледува можноста за зголемување на ингеренциите на претседателот со кои ќе може да помилува осуденици за изборен криминал.

XS
SM
MD
LG