Достапни линкови

Судир меѓу полицијата и земјоделците во Атина


Архивска фотографија

Грчката полиција употреби солзавец за да ги растера земјоделците, кои претпладнево фрлаа камења врз зградата на Министерството за земјоделство во центарот на Атина. Земјоделците од цела Грција денеска се собираат во Атина на голем протест против пензиските реформи кој ќе трае цел ден, а почнува попладнево.

XS
SM
MD
LG