Достапни линкови

Времето денеска: сончево и променливо облачно


Во Македонија ќе биде сончево и топло, во западните делови променливо облачно со умерен ветер од северозападен правец. Утринската температурата ќе се движи од минус 2 до 5, а дневната од 12 до 20 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност и слаб ветер од северозападен правец. Температурата ќе достигне до 14 степени.

XS
SM
MD
LG