Достапни линкови

НАТО следниот месец почнува преговори за членство на Црна Гора


Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг.

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска изјави дека кон средината на следниот месец Алијансата ќе започне преговори за членство на Црна Гора.

„Никој нема право да се меша во процесот на прием на Црна Гора во НАТО, чии парламент и Влада го потврдија барањето за членство“, истакна Столтенберг, претставувајќи го годишниот отчет за 2015 година.

XS
SM
MD
LG