Достапни линкови

Терористички напад во Авганистан, седуммина загинати


Седуммина припадници на авганистанските безбедносни сили и тројца исламистички милитанти беа убиени, а неколкумина луѓе се ранети при напад врз владин објект во Џалалабад на истокот на земјата. Едниот од напаѓачите загинал, откако го активирал експлозивот во близина на полициско возило, а другите двајца загинале во престрелка во објектот. Полицијата соопшти дека престрелките траеле три часа пред напаѓачите да бидат убиени. Милитантите на Исламската држава во Авганистан ја презедоа одговорноста за нападот.

XS
SM
MD
LG