Достапни линкови

Ненадејна смрт на шефот на руското разузнавање


Игор Сергун

Кремљ соопшти дека шефот на руската воена разузнавачка агенција Игор Сергун починал ненадејно. Според Кремљ, претседателот Владимир Путин изразил сочувство на неговото семејство и роднини. 58 годишниот Сергун беше на чело на агенцијата од 2011 година и исто така беше заменик шеф на Генералштабот на руската армија. Кремљ не информираше од што Сегун починал. Путин изјави дека Сергун го посветил неговиот живот за да и служи на земјата и на вооружените сили.

XS
SM
MD
LG