Достапни линкови

Се удавија 11 мигранти во Егејското море


Единаесет мигранти, меѓу кои и три деца, се удавиле денеска во Егејско Море, во близина на турскиот брег, кога потонал нивниот чамец кој пловел кон грчките острови. Седуммина од мигрантите биле спасени од турската крајбрежна стража. Чамецот испловил од турскиот град Кушадаси, кој се наоѓа веднаш спроти грчкиот остров Самос.

XS
SM
MD
LG