Достапни линкови

Оние што ги одбиваат бегалците се сојузници на ИД


Луѓето кои ги одбиваат сириските бегалци се „најдобри сојузници“ на милитантите на Исламската држава и на другите екстремисти, изјави во Советот за безбедност на Обединетите нации шефот на Високиот комесаријат за бегалци Антонио Гутереш.

XS
SM
MD
LG