Достапни линкови

Времето денеска: сончево и потопло


Во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала облачност. По одделни котлини претпладне ќе има појава на магла. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Дневната температура ќе се движи од девет до 16 степени. Во Скопје сончево и потопло со мала облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Температурата ќе достигне до девет степени.

XS
SM
MD
LG