Достапни линкови

Претседателот Иванов во посета на папата Франциск


QUIZ, Pope Francis, an illustration of the question

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов, придружуван од сопругата Маја Иванова, во рамки на посетата на Ватикан и на Италија, денеска ќе има аудиенција кај поглаварот на Римокатоличката црква папата Франциск и ќе оствари средба со државниот секретар на Светиот Престол, кардиналот Пјетро Паролин. Сопругата на претседателот Маја Иванова ќе ја посети детската болница „Бамбино Џезу“ која остварува соработка со Клиниката за детски болести од Скопје. При посетата на Италија, претседателот Иванов ќе има средба со претседателот Серџо Матарела.

XS
SM
MD
LG