Достапни линкови

Светските лидери во Њујорк


Светските лидери се собраа на 70-иот состанок на Генералното Собрание на Обединетите Нации. Собирот доаѓа во период кој Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун го нарече „време на немири и надеж“.

XS
SM
MD
LG