Достапни линкови

Експлозија одекна утринава во близина на канцеларијата на украинската служба за безбедност во пристанишниот град Одеса. Светските новинските агенции јавуваат дека бомбата била поставена во близина на влезот на владината зграда што ретко се користи. Од експлозијата е направена штета на околните згради но за евентуални жртви и повредени се уште нема информации.

XS
SM
MD
LG